ד"ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
מומחה לניתוחים קוסמטיים ורפואיים של העפעפיים ודרכי הדמעות
לפרטים וייעוץ חייגו
073-3700700

ד"ר אלן פלג- ניתוחי עיניים קוסמטיים ורפואיים

גידולי עפעפיים

85-90% מהנגעים העוריים באזור העפעפיים המגיעים לרופא העיניים לבדיקה הינם נגעים שפירים. במקרים אלה הסרת הנגעים אינה הכרחית וזו תבוצע לרוב משיקולים אסטטיים. עם זאת 10-15% מהנגעים הנם נגעים סרטניים של העור ואותם יש לאבחן כמה שיותר מהר על מנת לטפל בהם במהירות ובצורה הטובה והקלה ביותר.

90% מהנגעים הסרטניים בעפעפיים הינם מסוג BASAL CELL CARCINOMA (BCC) שלמרות היותו גידול סרטני אינו שולח גרורות אלא מתפשט מקומית. למרות שהגידול אינו שולח גרורות אסור להיתפס לשאננות כיוון שה- BCC עשוי לגדול באופן משמעותי ולגרום לנזק מקומי גדול. עיכוב בטיפול עשוי לגרום לנו להזדקק לכריתה רחבה יותר של הגידול עם קושי גדול יותר בשחזור העפעף בצורה פונקציונלית ואסטטית טובה. כך שבכל מקרה זיהוי וטיפול מוקדמים מקלים על הטיפול.

ישנם גם סוגים אחרים של גידולי עור בעפעפיים. אלה נדירים יותר אך עם זאת אגרסיביים יותר וככל שנזהה אותם מוקדם יותר כך ייטב.
קשה לעיתים להבדיל בין גידולים בעפעפיים לבין נגעים שפירים. עם זאת כללי אצבע חשובים לזיהויים הינם נגע שגדל בהדרגה, גורם לשינוי במבנה העפעף, גורם לנשירת ריסים במקום או פצע שאינו מתרפא. במקרה ומזוהה נגע חשוד יש לפנות מוקדם ככל האפשר לאוקולופלסטיקאי להתייעצות.

ניתוח להסרת גידולי עפעפיים

הטיפול המועדף בגידולי עפעפיים הינו כריתה מלאה שלהם. הכריתה מבוצעת לרוב בהרדמה מקומית ומבוצעת תחת בקרה של שולי הגידול מיד תוך כדי הניתוח (FROZEN SECTION). בשיטה זו אנו מבטיחים כמעט בוודאות כריתה מלאה של הגידול ללא שאריות. לאחר הכריתה, מייד לאחר קבלת תשובה שהנגע הוסר בשלמותו אנחנו מיישמים שיטות שחזור שונות כדי להחזיר לעפעף את תפקודו ואת מראהו הקוסמטי וכל זאת בניתוח אחד.

ההחלמה מהניתוח תלויה בגודל הנגע, גודל אזור הכריתה וגודל השחזור הנדרש אך לרוב תוך מס' שבועות החולה חוזר לחיים רגילים.

גידולי עפעפיים

 • ד"ר אלן פלג ד”ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
  קליניקה: 073-3700700
  שר"פ+ פ"ת: רח' מוטה גור 4 פ"ת קומה 9
  שם
  מייל
  טלפון
  הודעה