ד"ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
מומחה לניתוחים קוסמטיים ורפואיים של העפעפיים ודרכי הדמעות
לפרטים וייעוץ חייגו
073-3700700

ד"ר אלן פלג- ניתוחי עיניים קוסמטיים ורפואיים

ניתוחי דרכי דמעות

בזמן בדיקת החולה עם דמעת אנחנו עשויים למצוא שאזור מסוים בדרכי הדמעות חסום ולא מאפשר מעבר הדמעות לחלל האף והגרון . מטרת הטיפול תהיה לפתוח מחדש את מעבר הדמעות. הניתוח הנדרש תלוי במיקום החסימה.

כאשר ישנה היצרות או חסימה בפתח דרכי הדמעות השטחי מספיקה הרחבה של פתח הכניסה לדרכי הדמעות (PUNCTUPLASTY). לעיתים תידרש השחלה של צינורית סיליקון קטנה לתוך תעלת הדמעות כשתפקידה להרחיב ולשמור את דרכי הדמעת פתוחים. צינורית זו אינה מורגשת ומוסרת לאחר מספר שבועות.במידה והחסימה עמוקה יותר, בתעלה המובילה את הדמעות לחלל האף (NASO LACRIMAL DUCT NLD) ,יתכן ויהיה צורך בניתוח מעקף של התעלה החסומה בניתוח שנקרא (DCR DACRYOCYSTORHINOSTOMY). בניתוח דרכי דמעות זה אנו יוצרים מעבר חדש לאף תוך עקיפת האזור החסום. ניתוח זה מבוצע כבר למעלה מ-100 שנה עם אחוזי הצלחה מצוינים.

לאחרונה מתגבר השימוש בטכניקת ניתוח דרך האף ללא צורך בחתך עורי וזו מבוצעת במקרים המתאימים. בסוף הניתוח מושחלת צינורית מסיליקון לתוך התעלה החדשה וזו עוזרת למנוע את סגירתה בתהליך ההחלמה ומגבירה את סיכויי ההצלחה של הניתוח. הצינורית אינה מורגשת והיא מוסרת לאחר מספר שבועות .

במקרים קשים יותר כאשר מערכת הדמעות חסומה כולה לא ניתן לבצע את ניתוח ה- DCR שהוזכר קודם ויש צורך בהכנסת צינורת קבועה שתנקז את הדמעות – (CDCR CONJUNCTIVODACRYOCYSTORHINOSTOMY). צינורית זו עשויה זכוכית ויושבת בפינת העפעפיים לכוון האף ולרוב אינה נראית ואינה מפריעה.

 

תהליך ההחלמה מניתוח דרכי דמעות

ניתוחי דרכי דמעות אינם קשים ותהליך ההחלמה מהם הוא מהיר. נפיחות ושטפי דם קלים צפויים באזור הניתוח. בעזרת קומפרסים קרים ומשחה אנטיביוטית אלה חולפים לאחר כשבוע עד שבועיים. במקרים רבים הדמעת נעלמת כבר מספר ימים לאחר ניתוח דרכי דמעות ובאחרים עשוי להמשך עד להוצאת הצינורית הזמנית.

ד"ר אלן פלג מוממחה בתחום ניתוחי העניים והעפעפיים בכלל וניתוחי דרכי דמעות בפרט למידע נוסף לייעוץ ותאום פגישה התקשרו לטלפון 03-7557111 או השאירו פרטים באתר ואנו נחזור בהקדם.

לחץ למידע בנו ניתוח דמעת יתר

 • ד"ר אלן פלג ד”ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
  קליניקה: 073-3700700
  שר"פ+ פ"ת: רח' מוטה גור 4 פ"ת קומה 9
  שם
  מייל
  טלפון
  הודעה