ד"ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
מומחה לניתוחים קוסמטיים ורפואיים של העפעפיים ודרכי הדמעות
לפרטים וייעוץ חייגו
073-3700700

ד"ר אלן פלג- ניתוחי עיניים קוסמטיים ורפואיים

הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים – צניחת עפעפיים

צניחת עפעפיים הינה תלונה שכיחה מאד באוכלוסיה בעיקר בקרב בני ה-40 פלוס וניתוח להרמת עפעפיים הינו מהניתוחים הקוסמטיים השכיחים בעולם. למרות שמו, לא מדובר בפעולה אמיתית של הרמת עפעפיים, כיוון שלרוב גובה העפעף והמרווח בין העפעף העליון והתחתון תקין, אלא מדובר בניתוח להסרה של קפלי עור עודפים ומיותרים הגורמים לעפעף מראה נפול ועייף.

עודפי העור (DERMATOCHALASIS) נגרמים בדרך כלל בגלל שינויים מבניים של עור העפעפיים בעיקר איבוד הרקמה האלסטית הנותנת לעור את המראה החלק והמתוח. איבוד הסיבים האלסטיים מושפע מגיל המטופל, חשיפה לשמש, נתונים גנטיים משפחתיים וכן חשיפה לעישון ממושך .

כתוצאה מכך העור מתארך, נופל ומסתיר את העפעף ויוצר מראה עייף ומבוגר, בנשים גורם למריחה של האיפור ובמקרים קשים במיוחד, בעיקר באנשים מבוגרים, עודפי עור מרשימים עשויים להפריע בציר הראיה ולגרום להפרעה בשדה הראיה.

ניתוח עפעפיים עליונים

ניתוח הרמת עפעפיים עליונים ( UPPER EYELID BLEPHAROPLASTY) הינו ניתוח בו מוסרים עודפי העור בצורה מבוקרת. לעיתים נראית גם נפיחות בחלק הפנימי של העפעף קרוב לגשר האף.
נפיחות זו נגרמת עקב בלט שומני מארובת העין ובמקרים אלה השומן מוסר אף הוא במהלך הניתוח. הניתוח מבוצע באזור קפל העפעף כך שאזור הניתוח מוסתר ברובו בתוך קפל זה.
הניתוח אינו מצריך הרדמה כללית ומבוצע בהרדמה מקומית עם תוספת של טשטוש קל ומבוצע במסגרת אשפוז יום קצר.

ניתוח עפעף עליון – החלמה לאחר הניתוח

כאב באזור הניתוח הינו נדיר מאד. אם זאת, אזור העפעפיים הוא עדין וניתוח עפעפיים גורם לנפיחות שמלווה בדרך כלל גם בשטפי דם תת עוריים. קומפרסים קרים על העפעפיים מורידים את הנפיחות ומקטינים את שטפי הדם ומקצרים את זמן ההחלמה. רוב הנפיחות ושטפי הדם נעלמים בתוך כשבוע כאשר השאריות חולפת לאחר כשבוע נוסף.
הצלקת הניתוחית מחלימה לרוב תוך מספר שבועות ובמידת הצורך לאחר כשבועיים ניתן להסתירה באמצעים קוסמטיים עד להיעלמותה הסופית.

ד"ר אלן פלג – רופא ומנתח עיניים מומחה לניתוחים קוסמטיים ורפואיים של העפעפיים ודרכי הדמעות – לפרטים וייעוץ התקשרו 073-3700700

מוצגים מס' דוגמאות של מטופלים שעברו ניתוח להרמת עפעפיים עליונים לפני הניתוח ביון חודש עד 3 ח' לאחר הניתוח

 

הרמת עפעפיים

ניתוח עפעף עליון

 

לחצו כאן למידע אודות ניתוח עפעף תחתון
לחצו כאן לקבלת מידע נוסף על רופא מומחה בתחום ניתוחי עיניים

 • ד"ר אלן פלג ד”ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
  קליניקה: 073-3700700
  שר"פ+ פ"ת: רח' מוטה גור 4 פ"ת קומה 9
  שם
  מייל
  טלפון
  הודעה