ד"ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
מומחה לניתוחים קוסמטיים ורפואיים של העפעפיים ודרכי הדמעות
לפרטים וייעוץ חייגו
073-3700700

ד"ר אלן פלג- ניתוחי עיניים קוסמטיים ורפואיים

ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים – איך מתבצע?

ניתוח המתבצע לטשטוש סימני הגיל ובמקרים מסוימים כאשר צניחת עפעפיים מקשה על הראייה, לבד הפגם האסתטי הכרוך בעפעפיים צנוחות המשוות לבעליהן מראה מדוכדך, כעוס, גורמים לו או לה להיראות מבוגרים מכפי גילם.
ניתוח עפעפיים הינו ניתוח פלסטי, ניתן לבצע הרמה של העפעף העליון, ניתוח עפעף תחתון או של שניהם, עם הרמת גבות או בלעדיה. בניתוח, המתבצע על ידי רופא כירורג מומחה, מתבצע חתך בקפל של פתיחת העין על מנת להסיר עודפי עור ושומן.ניתוח עפעפיים
בעפעף התחתון, שלעתים תפיחת העור בו או העמקת השקע מתחתיו משווה לבעליו מראה מבוגר, מתבצעת פעולה מדויקת, כירורגית, לתיקון הבלט ללא הוצאת השומן. הטעם לכך הוא הרצון לשוות לעין וסביבתה את המראה הטבעי שלה. ביצועה דרך הלחמית אינו מותיר צלקת. השומן הבולט –  השקיות- מוחזרות למקומן.
דרך חלופית לביצוע ניתוח עפעפיים היא השיטה הקלאסית, שבה מבצעים חתך דק, עדין ומדויק, סמוך לריסים ודרכו מסירים, על פי הצורך, עודפי שריר, שומן ועור המשווה לעפעף התחתון מראה יפה, אסתטי וחלק.  תמיכה על יי חיזוק הרקמה על יד העין מאפשרת קבלת קו עפעף יפה וצעיר יותר.
ניתוח הרמת עפעפיים העליונים יכול להתבצע  בהרדמה מקומית. לבקשת המטופלים ניתן לבצע הרדמה כללית או לקבל טשטוש באינפוזיה.  בכל מקרה של הרמת העליונים והתחתונים מומלץ לבצע הרדמה כללית. הניתוח נמשך בין שעה לשעתיים. (מידע על ניתוח לטיפול גידולי עפעפיים) .

ניתוח עפעפיים – ההחלמה

הרמת העפעף העליון צפויה גרום לנפיחות קלה, ללא כאב, כך שניתן לחזור לשגרת פעילות מלאה בתוך ימים אחדים. על פי הנחיית הרופא חשוב להקפיד על טפטוף טיפות לחות למשך שבועיים. ההחלמה מהרמת העפעף התחתון צפויה לארוך כשבוע, ואף היא לא כרוכה בכאב. אם מתבצעת בנוסף גם הרמת גבות עשויה ההחלמה להימשך עוד ימים אחדים.
ניתוח עפעפיים אינו מחייב אשפוז, כדי לשמר את תוצאות ההרמה מומלץ להימנע מעישון, להקפיד על תזונה מאוזנת, להרבות בשתייה של מים ועל פי המלצת הרופא טיפול שוטף בעור והידרציה.
לאחר כשבועיים מגיעים המנותחים להוצאת התפרים לביקורת, והמשך מערב ייעשה על פי הנחיות המנתח, לפי הצורך או תחושת המנותח.
חשוב להתייעץ עם המנתח זמן מספיק לפני הניתוח על מנת לבצע את ההכנה לקראתו באופן מסודר, להיוודע ממנו על סיבוכים  וסיכונים (נדירים  למדיי) ולקבל הנחיות מפורטות להתנהגות בימים הראשונים לאחר הניתוח.

בשורה התחתונה מדובר בניתוח לא מסובך העשוי לשנות את מראה הפנים ואת התחושה הפנימית גם יחד.

 

לחצו כאן לקבלת מידע נוסף על ניתוח הרמת עפעפיים

 

 • ד"ר אלן פלג ד”ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
  קליניקה: 073-3700700
  שר"פ+ פ"ת: רח' מוטה גור 4 פ"ת קומה 9
  שם
  מייל
  טלפון
  הודעה