ד"ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
מומחה לניתוחים קוסמטיים ורפואיים של העפעפיים ודרכי הדמעות
לפרטים וייעוץ חייגו
073-3700700

ד"ר אלן פלג- ניתוחי עיניים קוסמטיים ורפואיים

שיתוק עצב הפנים – פציאליס

שיתוק עצב הפנים נגרם מסיבות שונות ועשוי להיות זמני או קבוע . בזמן שיתוק עצב הפנים ישנה חולשה של שרירי הפנים בצד הפגוע עם חולשה וצניחת המצח והגבה, חולשה של השרירים בעפעפיים עם קושי בסגירת העין וחולשת העפעף התחתון עם היפוך שלו כלפי חוץ ( אקטרופיון). בנוסף יש צניחה של זווית הפה וקושי בדיבור ואכילה. לא כל הסימפטומים הללו מופיעים בכל החולים וגם דרגת הקושי שלהם שונה מחולה לחולה.

בכל מקרה של הופעת שיתוק בעצב הפנים יש להיבדק מידית על ידי רופא א.א.ג לאבחון הסיבה לשיתוק עצב הפנים ולקבוע את הטיפול בהתאם.

ברוב המקרים השיתוק של עצב הפנים הנו זמני והטיפול לכן תמיכתי. עד ההחלמה העצמית של השיתוק  ובמידה וקיים קושי בסגירת העין יש חשש שהקרנית תסבול  מחשיפה ומיובש והטיפול הינו בתכשירים מסככים לשמירת לחלוחית העין ובמידת הצורך הדבקת העפעפיים בזמן השינה. לעיתים יש צורך בסגירה זמנית של העפעפיים באופן חלקי ( TEMPORARY TARSORAPHY) על מנת לשפר את יכולת הסגירה שלהם.

ניתוח פציאליס

במידה ושיתוק עצב הפנים הינו קבוע ויש קושי בסגירת העיניים עלינו לבצע ניתוחים שיעזרו בסגירת העפעפיים. האפשרויות הן סגירה חלקית שלהם באופן קבוע ( PERMANENT TARSORAPHY) או השתלת משקולת מזהב בעפעף העליון. יש לחזק את העפעף התחתון ולתקן את האקטרופיון ( ראו בסעיף אקטרופיון) ובמידת הצורך להרים את הגבה למקומה.

לא בכל החולים מופיעים כל התופעות הרשומות למעלה ויש להתאים את הטיפול הדרוש לכל חולה וחולה.

בתמונה דוגמא של מטופל עם שיתוק עצב הפנים וחוסר יכולת לסגור את העין הימנית. לאחר השתלת משקולת מזהב בעפעף עליון החולה מסוגל לסגור את העין ונמנע סבל מעין יבשה.

פציאליס- ניתוח שיתוק עצב הפנים

 • ד"ר אלן פלג ד”ר אלן פלג - רופא ומנתח עיניים
  קליניקה: 073-3700700
  שר"פ+ פ"ת: רח' מוטה גור 4 פ"ת קומה 9
  שם
  מייל
  טלפון
  הודעה